Vizionette

https://vizionette.eu

Palīdzi tiem, kuri neredz - atbalsti projektu “Acis iet skolā”!

Saka, ka suns ir cilvēka labākais draugs. Bet suns-pavadonis ir kaut kas vēl vairāk – cilvēka labākais draugs, sirdsdraugs, acuraugs un pat sargeņģelis vienā. Tomēr suņu-pavadoņu skaits Latvijā ir kritiski zems. Tāpēc projekts “Acis iet skolā” sadarbībā ar Servisa suņu biedrību TEODORS aicina noziedot kaut kafijas krūzītes tiesu, lai palīdzētu sasniegt kampaņas mērķi – vēl 2 neredzīgiem cilvēkiem Latvijā būtu iespēja tikt pie sava suņa-pavadoņa.

Mēs visi varam sekot līdzi projekta “Acis iet skolā” galvenajai varonei – labradoru šķirnes sunītei Joko, kas vēlas pildīt īpašu misiju. Joko ir visi priekšnoteikumi, lai kļūtu par palīgu kādam cilvēkam ar redzes invaliditāti. Lai to sasniegtu, priekšā vēl ir smags, neatlaidīgs un arī finansiāli prasīgs darbs. Tāpēc Joko ir ļoti nepieciešami ziedojumi.

Latvijā suņus-pavadoņus redz salīdzinoši reti, taču tie varētu palīdzēt simtiem neredzīgu cilvēku. Šobrīd Latvijā ir 9478 cilvēki ar redzes invaliditāti. Pēc Lauksaimniecības datu centra datiem šobrīd reģistrēti tikai 14 suņi-pavadoņi. Tas nozīmē, ka uz 677 cilvēkiem ir tikai viens suns-pavadonis. 12 no reģistrētajiem suņiem-pavadoņiem ir sagatavojusi biedrība TEODORS, tie šobrīd veiksmīgi pilda dienesta pienākumus.

Lai biedrība arī turpmāk varētu apmācīt jaunus suņus-pavadoņus, ir nepieciešami ziedojumi.  20 000 € ir minimālā summa, lai izaudzinātu, apmācītu un reģistrētu vēl 2 servisa suņus. Viena šāda suņa sagatavošanai, apmācībai un aprūpei jāvelta ne mazāk kā 2,5 gadi un viena suņa patiesās izmaksas ir ap 25 000 eiro. Taču ar Servisa suņu biedrības TEODORS kinologu un brīvprātīgo darbu atbalstu suņus iespējams sagatavot par minēto summu.

Ar projekta „Acis iet skolā” palīdzību biedrība vēlas arī izglītot sabiedrību par servisa suņu audzināšanu un to nozīmību, jo lielākā daļa cilvēku Latvijā, tajā skaitā arī paši neredzīgie, nezina par šādām iespējām. “Acis iet skolā” ļauj sekot līdz Joko skolas gaitām un iepazīties ar cilvēkiem ar redzes invaliditāti, kuriem suņi-pavadoņi palīdz veikt daudzas mums, redzīgajiem, ikdienišķas un pašsaprotamas darbības. Suns-pavadonis atrod un iedod rokās priekšmetus (nokritušas atslēgas, balto spieķi, čības), palīdz droši nokļūt darbavietā un atpakaļ mājās, palīdz iekāpt transportā, atrast veikalu, citiem vārdiem – palīdz dzīvot.

Atbalsti Joko ar savu ziedojumu mūsu veikalos, kur izvietotas ziedojumu kastītes:

  • T/c Galerija Centrs - VIZIONETTE

Ziedot un uzzināt vairāk par „Acis iet skolā” aktivitātēm, vari arī mājas lapā www.acisietskola.lv

Seko Joko skolas gaitām Facebook un Instagram @acisietskola